logo lroc

Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013: 24-26 MAI - (Organizare)

Mai Mult
18 Oct 2012 16:57 - 20 Mai 2013 21:02 #1 de nick
In 2012 am inceput cu anuala in Ianuarie.Poate ar fi mai bine sa ne dam cu parerea de pe acum si poate va fi mai linistita organizarea.
Propunerea mea este-si cred ca sunt in asentimentul multora-un camping pe undeva printr-o zona in care toti ati dori sa ajungeti si sa va relaxati vreo 2-3 zile.

Nick, imi pare rau, dar o sa-ti modific putin primul post al acestui topic pentru a tine evidenta celor inscrisi la intalnire. Deasemenea afisul l-am sters pentru ca vom folosi altceva anul acesta.
Multumesc mult si scuze din nou. Marius


A devenit deja o traditie organizarea in luna mai a intalnirii anuale a pasionatilor LR/RR. Ca si anul trecut, aceasta intalnire se va desfasura sub patronajul Asociatiei Land Rover Owners Club Romania. Precizam din start ca participarea la acest eveniment este conditionata de detinerea unui autovehicul marca LR/RR, de asemenea caracterul evenimentului este de socializare, prezentare, cunoastere, si in nici un caz unul de competitie.
Asadar, LROCR are placerea de a va invita sa participati la editia a III a a intalnirii anuale a pasionatilor LR/RR
ZONA DESFASURARII: BRASOV, localitate SAMBATA DE SUS
PERIOADA: 24-26 MAI 2013 (cu posibilitate pentru doritori chiar din 23 mai 2013)
LOCATIA: PENSIUNEA MIRUNA www.pensiunea-miruna.ro
TARIFE DE CAZARE:
-49 camere duble (pat matrimonial) - 130 ron/noapte cu mic dejun inclus
-10 camere triple - 180 ron/noapte cu mic dejun inclus
-11 apartamente - 220 ron/noapte cu mic dejun inclus
-4 camere single (daca vor exista solicitari pentru acestea, se va cere pretul si pentru ele)
Cei care doresc cazare din data de 23 mai rog sa mentioneze in mod expres. COPIII SUB 7 ANI NU PLATESC NIMIC.
TARIFE DE MASA:
PRANZ : ciorba servita la bol mare la fiecare masa
-preparat de baza
-garnitura asortata
-salata de sezon
-desert-papanasi sau calatite/crema de zahar ars/placinata casaei/gogosi
-apa min/plata
Pretul este de 45 ron /persoana
CINA : preparat de baza
-garnitura asortata
-salata de muraturi asortata
-desert
-apa min/plata
-afinata naturala /rachiu de cazan
Pretul este de 40 ron /persoana
CINA FESTIVA (seara de 25 mai 2013) RUSTICA, IN CADRU NATURAL, CU FOC DE TABARA : bufet suedez cu produse traditionale c um ar fii carnat de casa,muschi afumat natural,salanina cu ceapa rosie ,verde,toba ,jumeri calde,chiftelute calde,drobcald,branzeturi asortate,cas proaspat,urda dulce,telemea proaspata,branza de burduf,bulz taranesc,samnatana,salate asortate,vinete,ala rus,legume asorttae,ton,legume natur
- -Preparate la gratar ,cuptor-mititei,ceafa porc,cotlet porc,pui ,piept pui,aripi pui
- =garniture asortate
- -salate asortate de sezon
- -desert-placinta casei
- -afinata naturala /rachiu de cazan
- -vin la carafa alb/negru 500 ml
- -apa min/plata
Pretul este de 85 ron/persoana
Orice alte cerinte din partea participantilor se vor plati pe loc direct la ospatari pensiunii.
ALTE SERVICII: intrarea la Spa Center va fi 20 lei/zi adult si 10 lei/zi copil (pret negociat) programul fiind pana la ora 20.00. De asemenea s-a obtinut un numar de aprox 15 vouchere gratuite care se vor aloca cu precadere copiilor.
Inscrierile se fac in limita locurilor disponibile.
Sejurul incepe cu cina din seara sosirii si se termina cu micul dejun din ziua plecarii .


LISTA SPONSORILOR
:
Premium Auto SRL- importator oficial LR si RR in Romania

LISTA PARTENERILOR:
4x4 Planet
Land Atelier
Partener media : Club 4x4 (http://forum.club4x4.ro).
PROGRAMUL INTALNIRII:
Urmeaza sa fie definitivat dupa operatiunea de recunoastere din 12-14 aprilie 2013.
MODALITATI DE PLATA:
100% in avans pana pe data 19 aprilie pentru cei deja inscrisi in lista de azi 04.04.2013 (dupa aceasta data cei care nu platesc vor fi stersi din lista si li se pierde rezervarea). Plata presupune cazare+masa pentru toti membrii trecuti in rezervare (atentie la copii). Nu se plateste nimic cash catre club, plata executandu-se prin ordin de plata cu detaliile de mai jos:
Asociatia Land Rover Owners Club Romania
Cod de inregistrare fiscala : 29918512
Conturi:
RO03BACX0000000710579001
Banca:
Unicredit Tiriac Bank sucursala Rosetti
Rog dati un pm sau postati cand faceti plata pentru a identifica din ce este formata suma platita.
Promotionalele destinate intalnirii fac subiectul unui alt topic.
Pentru detalii va stam la dispozitie eu, Teddybear, sau orice alt membru LROC prin contact direct, telefon, email, pm
Rog urmariti acest prim topic pentru actualizari, dar in acelasi timp urmariti si toata discutia dea lungul timpului pentru unele detalii care ne pot scapa (http://lroc.ro/index.php/forum/55-actiuni-ale-clubului/3134-intalnirea-anuala-a-pasionatilor-land-rover-2013-24-26-mai-organizare).
Va asteptam!

ANUNT IMPORTANT ! PANA PE DATA DE 1 MAI 2013 SE MAI FAC REZERVARI, DUPA ACEASTA DATA PENSIUNEA ISI REZERVA DREPTUL DE A OFERI RESTUL DE CAMERE CATRE ALTE GRUPURI.
Un program aproximativ ar fi (sa speram ca vremea ne lasa sa il parcurgem):
Data 25.05.2013
10:00 plecare de la hotel in grupuri de cate 10 masini, fiecare grup urmand sa aibe coordonator cate o persoana dintre cele care au fost la recunoastere
12:00 asamblarea grupului pe platou pentru poza de grup (se incearca filmarea dintr-o motoparapanta, doritorii vor putea face, contra cost, o plimbare cu motoparapanta)
14:00 masa de pranz inapoi la hotel
16:00 plecare din nou in traseu (trial, concurs troliere, etc)
20:00 cina festiva
Traseul pentru trial, concurs troliere va fi amenajat in 23-24.05.2013.


Din discutiile cu proprietarii pensiunii (si pentru a nu exista alte discutii ulterioare in contradictoriu) ne-au asigurat ca nimeni nu v-a ramane flamand. Cinele sunt sub format bufet (autoservire), vor fi satisfacuti si cei mai exigenti clienti (vegetarieni, vegani, mofturosi, etc) prin simpla cerere a unui meniu preferential (bineinteles, daca se poate anunta din timp este perfect), pranzul este servit la masa (si se stabileste din seara anterioara), iar cina festiva este in format barbecue (sa speram ca ne permite vremea si tot asa pentru exceptii acestea se anunta din timp). NUMAI CA PRETUL RAMANE FERM. Adica noi iti oferim ce vrei tu sa mananci, tu mananci ce poti, ce vrei, ce iti place dar pretul il platesti pe cel stabilit. Bauturile care nu sunt cuprinse in meniul stabilit se platesc pe loc.
Nu vreau sa dau loc la interpretari gresite si nici sa am discutii interminabile, suntem aproape 120 de oameni si nu se poate gestiona altfel acest eveniment.
Va multumesc pentru intelegere.

Marius Gologan
Presedinte LROC

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Atașamente:
Last edit: 20 Mai 2013 21:02 by mariusg.
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
18 Oct 2012 20:17 #2 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
Buna seara!

Eu zic ca ideea e buna... Poate ar fi totusi bine sa se gaseasca un camping care sa aiba in dotare si ceva cabane/casute decente... sigur sunt multi oameni care nu prea vor sa stea la cort, indiferent de perioada anului in care se va organiza intalnirea.

Numai bine!

LR Freelander Td4 Serengeti (manual), 2003 - "Freely"
LR Discovery 3 TDV6 S (auto), 2005 - "Disco"
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
19 Oct 2012 11:29 #3 de sean
Eu personal pot dormi si in iarba (cu carburantii adecvati) dar nu stiu daca ma descurc la cort cu cei mici,mai vedem pana la anu',nu exclud varianta.
Cred ca sunt sanse mari ca o aventura campeneasca de genul asta sa fie un succes major!
E ok cu vitel si mangalite dar daca tot ajungem pe urmele dacilor e pacat sa nu facem o oaie la groapa,am facut odata si e un deliciu numai ca dureaza o zi intreaga.
Procedura e cam asta:
-se sapa o groapa barosana,se umple cu lemne cu varf si indesat,se da foc
-se ia oaia (tanara,carlan),se desfacepe burta,se curata la interior si se sterge cu carpe curate (nu se pune apa),blana ramane la locul ei
-se sareaza din plin la interior cu sare grunjoasa,neiodata si se condimenteaza dupa gusturi cu piper,boia,usturoi,ceapa,frunzulite de cimbru salbatic,etc apoi se umple burdihanul cu paine uscata stropita cu vin rosu si se coase cu sarma
-se face un noroi din pamantul scos din groapa (preferabil sa fie pamant galben,argilos) cu care se unge toata oaia in strat gros
-lasi jar pe fundul gropii in strat generos,bagi oaia care acum arata ca un bulgare de noroi,o acoperi cu restul de jar apoi acoperi totul cu pamant - trebuie sa rezulte o movilita barosana
-Iei matele,le cureti si le speli bine-bine apoi le tai bucatele mici si le amesteci cu maruntaiele (inima,ficat,rinichi) tocate la cutit
-arunci totul la ceaun cu ceapa,usturoi,ardei,rosii,slaninuta afumata (asta se pune prima),sare,piper si nu folosesti apa ca strici toata treaba,aici vinul alb e baza,il lasi la fiert la foc mic si aproape de final pui cativa cartofi copti in jar taiati cubulete (astia dau consistenta sosului)
-te apuci de baut,mananci un biscuite si dupa minim opt ore poti sa scoti oaia (daca coordonarea e buna si tocana e gata),cureti arsura ce a fost odata lana,desfaci burta si dai painea aia la caini,apoi casapesti oaia in bucati manevrabile,mermelesti carnea prin sos si incepi dezmatul
-e atat de buna incat poti face indigestie,dezavantajul e ca dureaza foarte mult
Master-chief a fost un cioban dar am fost foarte interesat in postura de ucenic si nu cred ca am omis ceva,m-as incumeta sa iau in antrepriza o astfel de lucrare.

Discovery 4
Defender 90
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
19 Oct 2012 12:41 #4 de Teddybear
Flooooriiiiineeeeeeeeee! Ai pe constiinta o tastatura de laptop: la cat am salivat citind "explicatiile" a trebuit schimbata... :silly: .si nici asta nu e in siguranta :whistle:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Subiectul a fost încuiat.
  • Alexey
  • Avatarul lui Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
19 Oct 2012 13:03 #5 de Alexey
Si eu sunt in aceiasi situatie, deja mi se umfla ceva de pofta.

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
19 Oct 2012 15:48 - 19 Oct 2012 15:52 #6 de nick
Eu pun inca odata linkul http://lroc.ro/index.php/forum/44-expeditii/1115-273-de-locuri-pe-care-trebuie-sa-le-vezi?limit=20&start=60#3130

Acolo in Costesti si in Gradiste exista cacalau de pensiuni unde pot sta copchii-nu ca le-ar strica sa se joace cu putulica in rausor toata ziua(asta e valabil si pentru aia mari dupa ce drinkuie cateva damigene)

Daca mai tineti minte-acolo se facea sarbatoarea aia de 1 Mai- Intalnirea Tineretului cu Bautura si Femeile, pe langa Istorie.

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Last edit: 19 Oct 2012 15:52 by nick.
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
20 Oct 2012 10:25 - 20 Oct 2012 10:53 #7 de Teddybear
Pentru a pastra ideea initiala a topicului, am mutat toate celelalte discutii aici !
Iar acest topic ar trebui mutat in sectiunea "2013", sectiune ce va trebui creata de Andrei, (dupa ce-si va rezolva problemele personale - suntem alaturi de tine Andrei, chiar daca numai virtual)

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Last edit: 20 Oct 2012 10:53 by Teddybear.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: cristeaandm
Subiectul a fost încuiat.
  • cristeaandm
  • Avatarul lui cristeaandm
  • Deconectat
  • Administrator
  • Administrator
  • Din prea multa dragoste pentru Land Rover
Mai Mult
20 Oct 2012 21:17 #8 de cristeaandm
Multumesc frumos pentru gandurile de bine
Am creeat sectiunea iar thread-ul si-a luat locul.

S-auzim de bine

:evil: 4x4 fun for all :evil:
RR Classic 1986 - 200Tdi - "Greierasul"
RRS 3.6 TDV8 "GREIERASUL 2.0"
Defender 110 Puma 2.4 TDCI Puma "Balena albastra"
D4 TDV6 - "Oaia neagra"
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
22 Oct 2012 14:35 #9 de rokyng
Salutare
Sunt nou pe aici dar ideea intalnirii anuale a pasionatilor de LAND ROVER pare foarte interesanta . Detin un pui de LAND ROVER ---- FREELANDER de 7 ani si sunt multumit de aceeasta masina .
Referitor la ideea intalnirii din 2013 as vrea sa propun si eu o locatie . Este vorba de statiunea STRAJA din judetul Hunedoara , statiune aflata la altitudinea de 1450 m . In zona exista peste 50 de locatii de cazare omologate si inca 100 neomologate ( case de vacanta). Preturile la cazare in extrasezon sunt intre 25 si 50 ron de persoana. In plus sunt cateva trasee interesant de parcurs cu LAND-urile in muntii din inprejurimi .
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
22 Oct 2012 15:05 #10 de KYK

rokyng a scris: Salutare
Sunt nou pe aici dar ideea intalnirii anuale a pasionatilor de LAND ROVER pare foarte interesanta . Detin un pui de LAND ROVER ---- FREELANDER de 7 ani si sunt multumit de aceeasta masina .
Referitor la ideea intalnirii din 2013 as vrea sa propun si eu o locatie . Este vorba de statiunea STRAJA din judetul Hunedoara , statiune aflata la altitudinea de 1450 m . In zona exista peste 50 de locatii de cazare omologate si inca 100 neomologate ( case de vacanta). Preturile la cazare in extrasezon sunt intre 25 si 50 ron de persoana. In plus sunt cateva trasee interesant de parcurs cu LAND-urile in muntii din inprejurimi .


Salutare 'rokyng' si bun venit pe forumul nostru.

Treci te rog si pe la sectiunea 'Prezentare' adica aici :

http://www.lroc.ro/index.php/forum/6-prezentarea-membrilor-forumului

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
22 Oct 2012 22:58 #11 de DOK
Hunedoara ... mamaaaaaaaaaaaa ... voi stiti unde e Hunedoara ? :P
O locatie mai centrala nu gasim? :blink:

LR Discovery 4 = PASHA
Nissan Patrol Y61 = PATROCLE (pregatit pentru noroaie)
Jeep Wrangler = J.J. (de poza)
Bicicleta TREK 3700 = SASCHA

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
07 Ian 2013 20:31 - 07 Ian 2013 20:34 #12 de mariusg
Bun, cum a venit si a trecut noaptea dintre ani, haideti sa ne gandim concret ce vrem sa facem.
Anul acesta Pastele cade pe 5 mai, deci doar dupa aceasta data putem organiza intalnirea anuala. Atentie, vorbesc de intalnirea anuala , nu de primavara, vara, toamna, iarna. Conceptul de intalnire anuala mi-ar place sa se pastreze ca eveniment principal al anului.
Datele problemei : o adunare de peste 35 masini (atatea au fost anul trecut) cu ocupanti cu tot, intr-o perioada relativa de sfarsit de saptamana (si de joi tot sfarsit este), cam dupa 1/2 lui mai, intr-o zona cat de cat centrala a tarii (alta decat cele dinainte), vrea sa petreaca timp liber pe drumuri forestiere (nu prea usoare dar nici prea grele) si distractie cu muzica, mese copioase si licori bahice. Veniti cu idei concrete, chiar cu negocieri directe daca aveti cunostinte la cazare.
Primul pe lista:
1. mariusg +1

LE. Am deschis discutia si pe club4x4
http://forum.club4x4.ro/showthread.php?76223-Intalnirea-anuala-a-pasionatilor-LR-RR-2013&p=852888#post852888

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Last edit: 07 Ian 2013 20:34 by mariusg.
Subiectul a fost încuiat.
  • Teddybear
  • Avatarul lui Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
07 Ian 2013 20:43 #13 de Teddybear
Completez lista:
  1. mariusg+1
  2. Teddybear+1

Asa cum am zis si la intalnirea de vineri, propun ca locatie Covasna: o recomanda atat spatiile de cazare arhisuficiente cat si posibilitatile de "joaca" din zona.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Subiectul a fost încuiat.
  • mesterX
  • Avatarul lui mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
07 Ian 2013 21:07 #14 de mesterX
1. mariusg+1
2.Teddybear+1
3. mesterX + ? (mai vad)

Nu ma pricep la masini !
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
07 Ian 2013 21:59 #15 de dacuburebista
Replied by dacuburebista on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1 :woohoo:

www.calauzaoffroad.ro
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
07 Ian 2013 22:54 #16 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1 ;)

LR Freelander Td4 Serengeti (manual), 2003 - "Freely"
LR Discovery 3 TDV6 S (auto), 2005 - "Disco"
Subiectul a fost încuiat.
  • cristeaandm
  • Avatarul lui cristeaandm
  • Deconectat
  • Administrator
  • Administrator
  • Din prea multa dragoste pentru Land Rover
Mai Mult
08 Ian 2013 07:59 #17 de cristeaandm
Oricum stiati ca vin si eu, dar hai sa fiu si in lista.

S-auzim de bine

:evil: 4x4 fun for all :evil:
RR Classic 1986 - 200Tdi - "Greierasul"
RRS 3.6 TDV8 "GREIERASUL 2.0"
Defender 110 Puma 2.4 TDCI Puma "Balena albastra"
D4 TDV6 - "Oaia neagra"
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
08 Ian 2013 09:19 #18 de nick
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7.Nick+Swan

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Subiectul a fost încuiat.
  • cristeaandm
  • Avatarul lui cristeaandm
  • Deconectat
  • Administrator
  • Administrator
  • Din prea multa dragoste pentru Land Rover
Mai Mult
08 Ian 2013 09:30 #19 de cristeaandm

nick a scris: 1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7.Nick+Swan


Nick ce ai bre cu mine de m-ai pus +4, oi sti matale ceva, dar nu cred ca pot sa fac gemeni asa de repede. :P

S-auzim de bine

:evil: 4x4 fun for all :evil:
RR Classic 1986 - 200Tdi - "Greierasul"
RRS 3.6 TDV8 "GREIERASUL 2.0"
Defender 110 Puma 2.4 TDCI Puma "Balena albastra"
D4 TDV6 - "Oaia neagra"
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
08 Ian 2013 10:42 - 08 Ian 2013 10:45 #20 de nick
Pai RR-u' tau are 5 locuri si mai poti cara vreo 4.Ii poti folosi pe post de troliu :P

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Last edit: 08 Ian 2013 10:45 by nick.
Subiectul a fost încuiat.
Timp creare pagină: 0.746 secunde