logo lroc

Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013: 24-26 MAI - (Organizare)

Mai Mult
08 Ian 2013 10:49 #21 de sean
Eu vin cu ambele masini (Doru cu Def-ul pana acolo),deci:
-sean+3 - D4
-Doru+1 - Def

Discovery 4
Defender 90
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
08 Ian 2013 11:11 #22 de Mackie
Vin si eu :)

Mackie + 1 - Disco2

Disco 2
Mai Mult
08 Ian 2013 11:27 #23 de dorian

nick a scris: In 2012 am inceput cu anuala in Ianuarie.Poate ar fi mai bine sa ne dam cu parerea de pe acum si poate va fi mai linistita organizarea.
Propunerea mea este-si cred ca sunt in asentimentul multora-un camping pe undeva printr-o zona in care toti ati dori sa ajungeti si sa va relaxati vreo 2-3 zile.

Atașament nu a fost găsit

Deci,e camping sau la pensiuni ? Vroiam sa vin cu rulota...

SA inventat cratima !
  • Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
08 Ian 2013 13:27 - 08 Ian 2013 13:30 #24 de Alexey
Prezent si eu.

1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Last edit: 08 Ian 2013 13:30 by Alexey.
Mai Mult
08 Ian 2013 14:53 #25 de hdrracing
Ma bag si eu,nu am cum sa va las "la greu" :lol:

1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1

NEVER RIDE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY
  • mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
08 Ian 2013 16:24 - 08 Ian 2013 16:31 #26 de mesterX
Asa informativ, anul asta Pastele cade pe 5 Mai.

Asadar liberele legale vor fi : 1 Mai...5Mai si 6Mai ...+ cele normale.
Deci e liber si Luni 6 Mai.

Nu ma pricep la masini !
Last edit: 08 Ian 2013 16:31 by mesterX.
  • Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
08 Ian 2013 20:39 #27 de Teddybear

mesterX a scris: Asa informativ, anul asta Pastele cade pe 5 Mai.

Asadar liberele legale vor fi : 1 Mai...5Mai si 6Mai ...+ cele normale.
Deci e liber si Luni 6 Mai.

Mestere, no offence, dar nu putem planifica intalnirea in perioada aceea, din cel putin doua motive: unul ar fi ca in perioada oricaror sarbatori (in special cele religioase) care se lasa cu libere multe, spatiile de cazare sunt superaglomerate, iar preturile sunt pe masura cererii :sick: ; al doilea motiv ar fi ca majoritatea prefera ca aceste sarbatori sa le petreaca in familie sau cu familia... si, de regula, sunt planificate cu multa vreme inainte de catre fiecare.
Ideea lui MariusG (la care ader si eu) este sa alegem unul din ultimele 3 week-end-uri din mai. Anume: 17-19, 24-26 sau, de ce nu, 31 mai-2 iunie. Daca vor exista suficienti amatori, vom putea incepe sa ne adunam de joia... dar asta e cu totul alta discutie :silly:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
  • mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
08 Ian 2013 22:07 - 08 Ian 2013 22:22 #28 de mesterX
Deci eu vin oricand si oriunde, doar sa fie anuntata data din timp. Eu am citit cu atentie postul lui MariusG si asta am inteles...am sa mai citesc o data.

intr-o perioada relativa de sfarsit de saptamana (si de joi tot sfarsit este), cam dupa 1/2 lui mai

Va rog, daca se poate stabili mai din timp (cat se poate, nu zic maine, neaparat) pentru ca chiar doresc sa nu ratez aceasta intalmire iar asta in cazul meu este posibil cu o programare din timp a agendei de lucru. Multumesc ! ( De exemplu eu /firma mea lucreaza in fiecare vineri si sambata, dar am sa-mi iau liber, doar ca trebuie sa stiu cand, din timp....sa nu se suprapuna cu ceva).

Nu ma pricep la masini !
Last edit: 08 Ian 2013 22:22 by mesterX.
  • Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
09 Ian 2013 07:24 #29 de Teddybear

mesterX a scris: Deci eu vin oricand si oriunde, doar sa fie anuntata data din timp. Eu am citit cu atentie postul lui MariusG si asta am inteles...am sa mai citesc o data.

intr-o perioada relativa de sfarsit de saptamana (si de joi tot sfarsit este), cam dupa 1/2 lui mai

Va rog, daca se poate stabili mai din timp (cat se poate, nu zic maine, neaparat) pentru ca chiar doresc sa nu ratez aceasta intalmire iar asta in cazul meu este posibil cu o programare din timp a agendei de lucru. Multumesc ! ( De exemplu eu /firma mea lucreaza in fiecare vineri si sambata, dar am sa-mi iau liber, doar ca trebuie sa stiu cand, din timp....sa nu se suprapuna cu ceva).

Cu programarea liberelor... suntem mai multi in aceeasi situatie: eu cel putin prefer sa stiu cu cel putin o luna inainte ca sa pot negocia cu sefu graficul de lucru (in limitele posibilitatilor). Iar exprimarea lui Marius a fost una mai putin fericita (in sensul ca s-a inteles altceva): "dupa 1/2" trebuie citit "dupa jumatatea..." :whistle:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: mesterX
Mai Mult
09 Ian 2013 10:09 - 09 Ian 2013 10:10 #30 de nick
Doriane-daca vii cu rulota agatata dupa tractoras esti super. Poate venim si noi cu cortu atunci(numa' sa nu ploua).

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Last edit: 09 Ian 2013 10:10 by nick.
Mai Mult
09 Ian 2013 11:03 #31 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013

nick a scris: Doriane-daca vii cu rulota agatata dupa tractoras esti super. Poate venim si noi cu cortu atunci(numa' sa nu ploua).

Stiu ca va mai dura ceva si ca vor fi multe discutii pana cand se va selecta definitiv un loc pentru intalnire dar as vrea doar sa re-scriu sugestia mea initiala: un camping care sa fie dotat atat cu spatii pentru corturi, masini sau rulote cat si cu niste casute pentru cei ce vin cu copii sau care pur si simplu vor sa stea mai comod :D Din pacate, nu pot face nicio sugestie concreta deoarece am umblat foarte putin prin centrul Romaniei...

Numai bine!
Alex

LR Freelander Td4 Serengeti (manual), 2003 - "Freely"
LR Discovery 3 TDV6 S (auto), 2005 - "Disco"
Mai Mult
09 Ian 2013 12:34 #32 de KYK
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK +1

subscriu ideii de cort cu pensiune in apropiere pt copii si batrani :P
si o propunere : Poarta Raiului

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Mai Mult
10 Ian 2013 11:45 #33 de sean

KYK a scris: 1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK +1

subscriu ideii de cort cu pensiune in apropiere pt copii si batrani :P
si o propunere : Poarta Raiului

Subscriu,zona e superba,am bantuit-o cu cortul in spate in tinerete si cu masina la batranete! B)
Nu stiu sa existe facilitati decente de cazare pentru un grup asa de mare (eu am nevoie si de o camera pentru pitici+nevasta) dar nu am mai fost pe acolo de ceva ani.

Discovery 4
Defender 90
Mai Mult
10 Ian 2013 12:09 - 10 Ian 2013 13:33 #34 de thx
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK + 2
14. thx + 2

daca vorbim de zona covasna , cel mai in masura sa ne indrume este @scotian

Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan Micra - de nevasta
Last edit: 10 Ian 2013 13:33 by KYK.
Mai Mult
10 Ian 2013 13:38 #35 de KYK

sean a scris:

KYK a scris: Subscriu,zona e superba,am bantuit-o cu cortul in spate in tinerete si cu masina la batranete! B)
Nu stiu sa existe facilitati decente de cazare pentru un grup asa de mare (eu am nevoie si de o camera pentru pitici+nevasta) dar nu am mai fost pe acolo de ceva ani.

http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/luncile-prigoanei-poarta-raiului,92,3617/

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Mai Mult
10 Ian 2013 18:21 #36 de nick
Deci tot la zona aia va trageti. :cheer:
De la Regia la Poarta Raiului sunt aprox 20km pe drum drept.

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Atașamente:
  • mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
10 Ian 2013 18:32 #37 de mesterX
Wau, faina zona...ai mei ma cicalesc de mult timp sa ajungem pe acolo....as impusca 2 iepuri. :P

Nu ma pricep la masini !
Mai Mult
10 Ian 2013 21:36 #38 de godwishu
Am lipsit o perioada de pe aici si cand am intrat am vazut discutii infinite.....
Daca se merge cu cortul o sa avem doua variabile...pamantul rece si vremea schimbatoare de mai cu ploi si vant.
Vin oricum cu cort sau fara, eu, nevasta si cu troaca. ( cu copii mai vedem).

ALBERT Einstein: "Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia,dar de Univers nu sunt sigur!"
Mai Mult
11 Ian 2013 12:13 #39 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
Nici eu, nici sotia nu am fost vreodata in acea zona asa ca, si din partea mea, suna foarte bine ;)

LR Freelander Td4 Serengeti (manual), 2003 - "Freely"
LR Discovery 3 TDV6 S (auto), 2005 - "Disco"
Mai Mult
11 Ian 2013 12:21 - 11 Ian 2013 14:40 #40 de sean

nick a scris: Deci tot la zona aia va trageti. :cheer:
De la Regia la Poarta Raiului sunt aprox 20km pe drum drept.

Se pare ca "Sarmisegetuza Regia" e o mare gogorita inventata prin anii '50 de Constantin Daicoviciu pentru a intra pe sub pielea comunistilor si a obtine banii necesari continuarii santierului arheologic.
De fapt acolo a fost centrul spiritual si cultural al dacilor si nu un centru politico-militar,nimic din arhitectura constructiilor de la Dealul Gradistei nu indica o asezare fortificata,cum ar fi trebuit sa fie o capitala.
Acum cateva luni mi-a trimis un prieten link-ul asta:
http://statuidedaci.ro/ro/
De atunci am citit tot ce am gasit despre acest subiect,bineinteles altceva decat 'istoria oficiala' dogmatica.
Va recomand "Dacia Preistorica" a lui Densusianu,"Kogaion - cercetari multidisciplinare" a lui Timotei Ursu si altele - parca ma simt mai bine in pielea mea nationala ca urmas al dacilor decat in postura dubioasa de corcitura daco-romana.
Scuze de offtopic,chiar ma mananca palma sa deschid un topic pe subiectul asta tabu.

Discovery 4
Defender 90
Last edit: 11 Ian 2013 14:40 by sean.
Timp creare pagină: 0.469 secunde