logo lroc

Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013: 24-26 MAI - (Organizare)

Mai Mult
11 Ian 2013 18:30 #41 de dacuburebista
Replied by dacuburebista on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
Oricum ar fi, zona e foarte frumoasă.
Am fost pe acolo, in vara trecută. La Costești, era un festival, ceva, și era foarte multă lume cu corturile acolo...

www.calauzaoffroad.ro
Subiectul a fost încuiat.
Mai Mult
11 Ian 2013 19:51 - 12 Ian 2013 10:18 #42 de nick
Eu nu zic neaparat sa mergem in zona aia pentru ca multi nu vor dori sa stea cu cortul.Si pentru bucuresteni e departe pentru doar 2 zile.

INSA, poate, asa cum ne-am mai vorbit pe la intalniri, poate ne adunam vreo 4-5 masini sa facem turul in vara asta: Mtii Orastiei-Vf Muncelu-Sureanu-Zona Lacului Oasa-Strategica-Lacurile Petrimanu si Galbenu cu raurile/Cheile aferente.
Macar o saptamana prin iulie sau august.
Un camping e la Costesti unul acolo unde am pus poza.Oricum oamenii din catunele din zona(alea cu poarta de acces) ne primesc la ei in gradini sa punem corturile.
Mai ganditi-va.

VW Typ 3 1966
Defender 90 SVX 2008
Discovery 3 2005
Landrover Go Beyond ToughPhone 2012
Last edit: 12 Ian 2013 10:18 by nick.
Mai Mult
14 Ian 2013 23:06 - 14 Ian 2013 23:13 #43 de tavy79
15. Tavy79 - 4+ aia mica ( de preferat o camera)

Hop sa ne punem si noi pe lista.
Daca se va face cu campare (probabil ca depinde si de cati ne adunam) eu propun ca fiecare din lista sa spuna daca ar dori si camera sau nu pentru a fi mai usor de a alege pensiunea ideala si pentru camere si pentru campare.

Referitor la locatie...in afara de Sibiu nu e nimic sa fie aceeasi distanta pentru toata lumea, deci...orice altceva, cineva va face mai mult timp pana la destinatie.

Disco II Td5
Last edit: 14 Ian 2013 23:13 by tavy79.
Mai Mult
14 Ian 2013 23:35 #44 de tavy79
Zicea cineva ca e departe Straja...este cu 50km mai departe decat Paltinis..asta pentru cei din Bucuresti. Cazare ca la Paltinis nu stiu daca exista!

Disco II Td5
Mai Mult
15 Ian 2013 00:22 #45 de tavy79
http://www.cheilegradistei.ro/

De Cheile Gradaistei ce spuneti? Trasee sunt sigur si cazare in conditii bune cat cuprinde cu peisaje incluse :)!

Disco II Td5
  • Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
15 Ian 2013 00:38 #46 de Teddybear

tavy79 a scris: http://www.cheilegradistei.ro/

De Cheile Gradaistei ce spuneti? Trasee sunt sigur si cazare in conditii bune cat cuprinde cu peisaje incluse :)!

Tavi, in afara de faptul ca in week-end-uri e aglomeratia de pe lume in zona aia, traseele disponibile sunt majoritatea in Rezervatie... si la cate masini vrem noi sa ne strangem, nu ne da nici mama zmeilor aprobare sa balaunim pe acolo ;)

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Mai Mult
15 Ian 2013 08:53 - 15 Ian 2013 08:54 #47 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013

Teddybear a scris:

Tavi, in afara de faptul ca in week-end-uri e aglomeratia de pe lume in zona aia, traseele disponibile sunt majoritatea in Rezervatie... si la cate masini vrem noi sa ne strangem, nu ne da nici mama zmeilor aprobare sa balaunim pe acolo ;)

Eu am aprobare sa intru in orice rezervatie din Romania. Daca intreaba cineva, sunteti cu mine :lol:

LR Freelander Td4 Serengeti (manual), 2003 - "Freely"
LR Discovery 3 TDV6 S (auto), 2005 - "Disco"
Last edit: 15 Ian 2013 08:54 by AlexStrugariu.
  • cristeaandm
  • Deconectat
  • Administrator
  • Administrator
  • Din prea multa dragoste pentru Land Rover
Mai Mult
15 Ian 2013 12:42 #48 de cristeaandm
Replied by cristeaandm on topic Re: Paltinis
Sunt pentru, ca nici eu nu mi-am trminat traseul Duminica, incepuse ploaia :whistle:

S-auzim de bine

:evil: 4x4 fun for all :evil:
RR Classic 1986 - 200Tdi
D2 2002 Td5
  • cristeaandm
  • Deconectat
  • Administrator
  • Administrator
  • Din prea multa dragoste pentru Land Rover
Mai Mult
15 Ian 2013 12:53 #49 de cristeaandm

AlexStrugariu a scris:

Teddybear a scris:

Eu am aprobare sa intru in orice rezervatie din Romania. Daca intreaba cineva, sunteti cu mine :lol:

Eu stiu ca tu esti dragut, dar nu cred ca vrei sa ai pe numele tau o slehta intreaga de LR-isti. :whistle:

S-auzim de bine

:evil: 4x4 fun for all :evil:
RR Classic 1986 - 200Tdi
D2 2002 Td5
Mai Mult
15 Ian 2013 12:53 #50 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Paltinis
Am vazut multe poze si filmari de la intalnirea anterioara de la Paltinis si mi-a placut mult ce am vazut. Deci si din punctul meu de vedere, aceasta varianta este foarte ok.

Numai bine!

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
15 Ian 2013 13:03 #51 de Teddybear
Asa cum am sugerat aici:
http://lroc.ro/index.php/forum/24-filme-si-poze/4802-paltinis

Teddybear a scris:

sean a scris: Ma intreb cum sunt acum drumurile pe care am fost asta-primavara?

Avand in vedere ca suntem mai multi "nostalgici" pe aici... si totodata, anul trecut nu ne-am indeplinit "programul" de trasee... am putea sa incalcam "regula" si sa "reorganizam" intalnirea tot la Paltinis :silly:

Ce parere aveti?

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Mai Mult
15 Ian 2013 14:43 #52 de KYK
la cat e de mare tara asta e pacat sa mergem de 2 ori in acelasi loc

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Mai Mult
15 Ian 2013 16:37 #53 de rokyng
Apropo de zona Paltinis + Apropierea Paltinisului.
Mai sus de lacul de acumulare de la GURA RAULUI este Cabana CRACIUNEASA - cu o superba poiana unde se tineau si diferite spectacole pana acum cativa ani . Drumul este bun pt LR-isti dar impracticapil pt masini normale.
Pentru cei care nu vor campare Cabana are mai multe camere - dar - conditiile sunt aferente anilor 90 - cazare la gramada
Au generator pe firul vai .
In plus eu am facut o traversare peste munte pe un drum necirculat si am ajuns la PALTINIS . La fel din cate stiu este drum si catre valea FRUMOASEI .
La fel in comuna GURA RAULUI sunt foarte multe pensiuni si este si loc de campare sub baraj .... asta in cazul in care se vrea sa se stea mai aproape de civilizatie.
Mai Mult
15 Ian 2013 17:20 #54 de dorian
http://www.cheilecibinului.ro/ Misto rau,insa cam scump. Eu vin cu rulota,chiar daca va cazati la 5 stele :whistle: . Daca vreti,plec in cercetare de pensiuni,asa mai scap si eu de acasa.

SA inventat cratima !
Mai Mult
15 Ian 2013 19:15 #55 de tavy79
Din partea mea e ok iar la Paltinis, sigur se gasesc alte trasee de facut in zona aia.
Parerea mea este sa fie gata lista de participanti si sa vedem cate camere sunt necesare in final. Indiferent cate camere sunt necesare un local care sa tina masa la 80-90 oameni tot trebuie.

Depinde ce se vrea de la intalnirea anuala 2013.
1.Daca se vrea o intalnire fara complicatii de cazare si mancare trebuie locatie unde sa asigure locuri pentru toata lumea. In acest caz e mai comod pentru cei cu copii. Tinand cont ca ideea unei intalniri anuale este de a ne strange tot mai multi, de a atrage si alti detinatori de LR e posibil sa fie mai ok. Indiferent daca e aceeasi locatie sau nu , un alt traseu de 6-7 ore tot se gaseste, ideea principala fiind intalnirea nu traseul in sine.

2. Daca se vrea o ieìsire putin mai "haiduceasca" e posibil sa nu se ajunga la 80 persoane si atunci se pot organiza iesiri combinate cort/cabana.
Si in acest caz e greu de organizat picnic pentru 50-60 persoane, tinand cont ca seara e rece si se face repede intuneric, asta daca acea cabana nu are capacitatea de a organiza masa pentru 50-60 persoane.

In varianta "haiduceasca" in care 50-60 persoane vor foi majoritatea la cort...ce se intampla dimineata cand toata lumea merge prin padure pentru anumite nevoi?! Sigur vom bea cafeaua impreuna printre jnepeni stand ciuci:)! Asta nu o bagati in seama , a fost prima mea imagine cand am auzit de intalnirea anuala in varianta campare :)!

Indiferent cum va fi noi vom fi acolo, oricum anul acesta poate reusim sa ne lipim si de alte iesiri organizate in club :)!

Disco II Td5
Mai Mult
15 Ian 2013 21:01 #56 de Sky
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK + 2
14. thx + 2
15. Sky +2

Fratilor, eu m- am cam tras pe cur la ultima intalnire anuala (aveam suedezii la montaj). Dar de la intalnirea asta nu mai lipsim.
Mai Mult
15 Ian 2013 21:10 #57 de tavy79
1. mariusg +1
2. teddybear+1
3. mesterX +
4. dacuBurebista + 1
5. AlexStrugariu + 1
6. cristeaandm+4
7. Nick+Swan
8. Sean + 3
9. Doru + 1
10. Mackie + 1
11. Alexey + 1
12.Hdrracing + 1
13. KYK + 2
14. thx + 2
15. Sky +2
16. Tavy 79 + 3 si un copil

M-am inscris intr-un post anterior dar nu asa in lista:)!

Disco II Td5
Mai Mult
15 Ian 2013 21:26 - 15 Ian 2013 21:28 #58 de KYK
...ce se intampla dimineata cand toata lumea merge prin padure pentru anumite nevoi?! Sigur vom bea cafeaua impreuna printre jnepeni stand ciuci:)!

foarte tare, :P pret de 1 secunda am inchis ochii si mi-am imaginat scena :woohoo: intr-adevar e o provocare.
la concursurile de la BZ (campare la Lacul Mocearu- superba zona) imi amintesc ca era coada dimineata si erau fo 10 cacastori profi, 10 dusuri + 5 chiuvete de spalat grupir :lol: si tot era inghesuiala. bine,erau si fo 200 de suflete ratacite pe acolo .

daca se anunta qvorum asa mare ramane varianta hotel incapator ( Balvanyos ar fi oarescum central?) + cort si foc pt cine se simte haiduc.

DEFION / 110 PICKUP 300tdi
Last edit: 15 Ian 2013 21:28 by KYK.
  • Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
15 Ian 2013 21:31 #59 de Alexey
Eu vin si in Congo!

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif
Mai Mult
15 Ian 2013 22:42 #60 de AlexStrugariu
Replied by AlexStrugariu on topic Re: Intalnirea anuala a pasionatilor Land Rover 2013
Eu as propune Maroc dar e cam departe de centrul Romaniei :D Asa ca ma mai gandeam la o sugestie: stie cineva locuri faine prin Muntii Buzaului? E foarte aproape de mijlocul tarii si din cate mi s-a spus si am vazut in fotografii (n-am fost niciodata in zona), sunt zone foarte frumoase. Ma gandesc ca ar trebui sa fie si destul trasee interesante. Ce pareri aveti?

De asemenea, si eu cred ca e o idee buna sa stabilim din timp cine vrea la cabana/pensiune si cine vrea mai haiduceste. Noi, am prefera o cazare decenta dar putem sta foarte linistiti si la cort daca asa se va decide in final. Eu oricum petrec anual cateva saptamani dormind la cort.

Numai bine!,

Timp creare pagină: 0.300 secunde