logo lroc

Intalnire LROC Romania 2015- discutii, propuneri.

Mai Mult
28 Ian 2015 11:43 #21 de Magellan

Alexey a scris: Bree da repede pe inainte te mai aprinzi, nu mai are voie omu sa isi dea cu parerea.
Eu mi-am spus parerea legata de Sambata, pana la urma nu eu decid unde, ce si cum se face, dar daca ma intrebi pe mine, eu nu stiu daca o sa mai particip la intalnirea anuala daca iar o sa mergem la hotel de 10stele si cu servicii de tot kkt-ul.
Inca o data, este parerea mea personala.

Vad ca matale te-ai aprins repede, nu la tine ma refeream pentru ca la cat am discutat noi doi, parerea ta o cunosc foarte bine si sunt de acord cu tine din ambele puncte de vedere (stelele si serviciile).
Acum ca s-a intamplat anul trecut nu inseamna ca peste tot unde sunt stele multe trebuie sa fie si pretul ca la PARIS si serviciile ca la GOVORA. :whistle: :whistle: :whistle:

Posesor de nevasta cu Disco 1

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
28 Ian 2015 11:58 #22 de Magellan
Si ca sa nu mai para ca m-am aprins o sa va spun ca am stat cu harta patriei in fata si cu net-ul alaturi si am luat oras cu oras, zona cu zona, locatie cu locatie, statiune cu statiune timp de o luna si din pacate nu am gasit ceva care sa intruneasca toate conditiile de la Paltinis sau Sambata.
Am gasit ceva care nu e chiar in centrul tarii dar nici foarte excentric ca alte locatii si o sa vorbim maine la sedinta sa vedem daca vi se pare ok inainte de a lansa aici stirea si a crea iar o multime de reactii si polemici.
Ce mi-as dori sa inteleaga cu totii, este faptul ca noi chiar cautam solutii bune din toate punctele de vedere si pentru toata lumea dar din pacate o sa trebuiasca, poate chiar la intalnirea de anul acesta sa hotaram daca se va face doar la locatiile pomenite mai sus sau zonal, incercand sa avantajam pe rand pe toata lumea.
O zi buna

Mai Mult
28 Ian 2015 12:01 #23 de tavy79
Din experienta avuta in discutiile legate de pregatirile întrunirilor anuale pot spune ca au fost constructive fie ele si ironice.
Si NU am fost ironic! Ironia am accesat-o legata de pret si am si specificat ca sunt preturile de site. Sigur oferta va fi altfel pe grup.

Tot din experienta participarii la intruniri pot spune ca indiferent de volumul discutiilor/ironiilor legate de intrunire, la final a fost foarte reusita fiecare intrunire in parte, aceasta reusita se datoreaza 90% participantilor care sunt adaptivi si versatili la fel ca si masinile pe care le detin. Indiferent de problemele aparute pe parcursul organizarii sau la fata locului s-au gasit solutiile cele mai optime. Deci si in acest caz sigur se vor aplica cele mai optime solutii indiferet de locatie!
Anul trecut s-a discutat inclusiv varianta pe care ai sugerat-o cea de a face in fiecare an in alta zona din tara.

Deci mai putem avea pareri? In mod sigur da!

Prin urmare pot spune ca deja este greu de gasit locatii centrale in care sa putem sta toti in acelasi loc. Tinand cont ca e posibil ca si la Bunderbubi sa nu incapem toti a un loc, locatiile de cazare trebuie sa fie foarte apropiate. Legat de preturi nu ma indoiesc ca cei de la Bunderbubi nu gasesc o varianta sa ne coafeze. Asta nu inseamna ca nu putem incerca sa cautam locatii care sa indeplineasca minimum de conditii impuse de noi (cazare in locatii foarte apropiate, sala de mese cu capacitatea de a organiza masa pentru toti la un loc, peisaj montan si distanta maxima de ajuns la locatie de 5-6 ore indiferent de punctul de plecare).

Celor departe de capitala ne e greu sa ne lipim de intrunile gen Bozioru sau Comandau desi ne ard cauciucurile. Numai combustibilul ne costa mai mult decat va costa toata iesirea si pe langa asta timpul pierdut dus-intors este cel mai mare dusman. Sigur nu ne-ai mai considera ironici in cazul in care ne si vedeam.

In concluzie daca gasesc vreo locatie in paralel ca si back-up nu voi ezita sa o propun.

Sa nu ma intelegeti gresit...nu am nimic nici cu varianta propusa, dar cred ca e ok sa nu ne bazam pe o singura varianta.

Disco II Td5

Mai Mult
28 Ian 2015 12:23 #24 de Magellan
No comment !!!
Asta e ca in bancul ala cu: ce spun eu si ce-mi raspunde ea. :lol: :side: :evil:

Mai Mult
28 Ian 2015 12:36 #25 de tavy79
Eu am dat replay pentru primul tau comment cu ironia. Dar daca asa ai degand sa o tii ma retrag...o sa vad si pana unde!

Pai succes in alegerea locatiei si sa ne transmiteti si noua restul lumii ce ati decis si vedem si noi ce facem!
Imaginea mea despre un club era cu totul alta!

Ma retrag oficial din acest topic!

Disco II Td5

Mai Mult
28 Ian 2015 13:22 #26 de Mate Andrei Vlad M.D.
Replied by Mate Andrei Vlad M.D. on topic Intalnire LROC Romania 2015- discutii, propuneri.
de data asta nu ratez ! de vineri 1 camera dubla 2 persoane deocamdata !

"I've rather push my Landy,than drive your cruiser"

Mai Mult
28 Ian 2015 13:38 #27 de Magellan

tavy79 a scris: Eu am dat replay pentru primul tau comment cu ironia. Dar daca asa ai degand sa o tii ma retrag...o sa vad si pana unde!

Pai succes in alegerea locatiei si sa ne transmiteti si noua restul lumii ce ati decis si vedem si noi ce facem!
Imaginea mea despre un club era cu totul alta!

Ma retrag oficial din acest topic!

Nu asta era ideea dar poti sa stai linistit ca ma retrag eu, de fapt nici nu stiu ce mi-a venit. :)

Mai Mult
28 Ian 2015 14:45 - 28 Ian 2015 14:46 #28 de sean
Ce fel de "pui de daci" sunteti fratilor de va retrageti asa repede??
Stati linistiti la locurile voastre (asa zicea unul acum multi ani) ca totul se rezolva...ca de obicei in trupa noastra,cu ceva lubrifiant (la sticla,bidon,butoi)!! :lol: :lol:
Eu vin oriunde!

Discovery 4
Defender 90
Last edit: 28 Ian 2015 14:46 by sean.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: spiros

Mai Mult
28 Ian 2015 16:41 #29 de Calin
Mie mi-au placut toate intalnirile avute impreuna cu voi. Din mai multe motive, dar cel mai important este acela ca m-am intalnit cu voi si am mai "discutat" una alta. Dar si locatiile au fost bune. Acuma cu serviciile si restul ne mai adaptam.
Daca tot imi dau cu parerea....singura mea doleanta ar fi sa nu avem prea multi km de facut. Sa tineti cont si de cei din Oradea, Timisoara, Arad.
Pe undeva pe la mijloc. Stiu ca e greu cu gasitul, insa pana la Constanta nu merg :P
Astept cu nerabdare sa aflu locatia....si eu NU ma retrag. Si nici SANEPIDUL sa faca bine sa nu se retraga !!!!
Abia astept sa ne revedem.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Alexey

Mai Mult
29 Ian 2015 13:08 #30 de mariusg

navymotorman a scris: Despre Medias pot sa va spun ca exista solutii pentru toate problemele care se vad la prima vedere (locatiile de cazare, pretul, locul de ''joaca'', etc.) si parerea mea este ca daca nu sunt propuneri pertinente, sa asteptati macar propunerea finala si apoi sa trageti concluzii.
Pana la sfarsitul lunii februarie o vom avea si atunci putem discuta pe marginea ei, ramanand timp suficient pentru schimbarea locatiei, daca asta se doreste.

De ce asa tarziu? Nu se poate sa primim oferta mai devreme?

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix

Mai Mult
29 Ian 2015 14:37 #31 de Magellan

mariusg a scris:

navymotorman a scris: Despre Medias pot sa va spun ca exista solutii pentru toate problemele care se vad la prima vedere (locatiile de cazare, pretul, locul de ''joaca'', etc.) si parerea mea este ca daca nu sunt propuneri pertinente, sa asteptati macar propunerea finala si apoi sa trageti concluzii.
Pana la sfarsitul lunii februarie o vom avea si atunci putem discuta pe marginea ei, ramanand timp suficient pentru schimbarea locatiei, daca asta se doreste.

De ce asa tarziu? Nu se poate sa primim oferta mai devreme?

Am pus o perioada acoperitoare dar fizic o sa punem la punct problema dupa 8 februarie cand se intoarce conducerea din tari straine.
Deci pe 8 ma aud cu ei si in cateva zile vom avea verdictul.
Dar mai bine vorbim in seara asta.

• mesterX
  • Deconectat
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Range Rover Sport 2.7
Mai Mult
04 Feb 2015 20:27 - 04 Feb 2015 20:29 #32 de mesterX
Daca anul trecut m-a tinut portofelul departe de voi, anul asta nu scapati, am reusit sa scap de datoriile mari. :evil: Asadar, vin oriunde.
Ma voi gandi si eu la niste locatii. Prin fostii munti ai Dobrogei nu va place? Babadag, Niculitel...dar nu tin musai...asa ca idee. Sambata, da, a fost foarte frumoasa dar nu ar fi interesant sa cutreieram tara? Pe la Orsova? (Clisura Dunarii) Herculane, Cheile Nerei iar, e o zona foarte, foarte frumoasa. Si in centrul tarii, daca e ceva de explorat, de ce nu.

Nu ma pricep la masini !
Last edit: 04 Feb 2015 20:29 by mesterX.

Mai Mult
08 Feb 2015 19:51 #33 de sean
Pe surse am aflat ca se coace o avanpremiera la recunoasterea oficiala...bagati detalii intr-un topic dedicat.
Drept masura de represalii voi veni si eu,cu tot cu copii...plus alti sustinatori... :lol:

Discovery 4
Defender 90

• Alexey
  • Avatarul lui Alexey Autor Subiect
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Одна жизнь, прожить ее.
Mai Mult
08 Feb 2015 20:25 #34 de Alexey
???

Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif

Mai Mult
23 Feb 2015 11:35 - 23 Feb 2015 21:26 #35 de Sky
Iertare, pentru lipsa de activitate de pe forum, Sunt foarte prins in alte cele..
Vorba lui Marius;
2. Sky- 1 Apartament, 3Persoane, meniu complet, de Joi (editat) Apartamentul Fiore, daca se poate.
Last edit: 23 Feb 2015 21:26 by Sky.

Mai Mult
23 Feb 2015 11:39 #36 de Magellan

Sky a scris: Iertare, pentru lipsa de activitate de pe forum, Sunt foarte prins in alte cele..
Vorba lui Marius;
2. Sky- 1 Apartament, 3Persoane, meniu complet

De joi??

Mai Mult
23 Feb 2015 12:23 #37 de Sky
Klar, ca de Joi :woohoo:

Mai Mult
25 Feb 2015 11:01 - 28 Feb 2015 19:03 #38 de thx
Vreau o tripla si doua duble la Binderbubi de Joi.

Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan Micra - de nevasta
Last edit: 28 Feb 2015 19:03 by thx.

Mai Mult
25 Feb 2015 11:07 #39 de sean
Eu vreau camera in care am stat (315 parca) de joi.

Discovery 4
Defender 90

Mai Mult
25 Feb 2015 11:51 #40 de Magellan
Nea Teddy cred ca este momentul sa preiei haturile ca altfel scapam situatia de sub control.
O sa tin aproape cu configuratia camerelor.

Timp creare pagină: 0.270 secunde