FORUMUL  "LAND ROVER OWNERS CLUB ROMANIA"
logo lroc 

Bine ai venit, Vizitator
Utiliztor: Parolă Tine-ma minte:

SUBIECT: Propuneri intalnire anuala 2017

Propuneri intalnire anuala 2017 14 Dec 2016 20:53 #41

• tavy79
  • Avatarul lui tavy79 Autor Subiect
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Postări: 743
  • Mulțumiri primite: 210

mariusg a scris: Perfect. Avem o oferta provizorie pe baza careia putem veni cu imbunatatiri si pareri.
La prima vedere am urmatoarele intrebari:
- sunt 55 camere cu totul (in cele 3 locatii) si toate de 3 stele?
- pretul este acelasi indiferent de locatie?
- bauturile (ex. vin) le putem aduce si noi, si in acest caz se modifica pretul mesei repective?
- daca una dintre mese va fi in teren pretul se va modifica?
- in cazul in care se vine inainte de joi, preturile raman negociate si la cazare si masa?
Tavy, argumentul final in orice negociere cu ei este: "Vrei sa-ti dau 10.000 euro pe un weekend?". Cam atat au facut, pana acum, intalnirile anuale.
Vorbim.

- camere toate sunt catalogate la fel, preturile fiind aceleasi. Dupa mine strandul poate tinde catre 2 stele, dar si ei au paturi duble si bai separate. O sa mai povestim cu ei pe tema asta
- banuiesc ca daca taie vinul de pe lista sigur se modifica ceva la pret. Cerinta a fost a mea sa fie bautura la discretie. Deci nu e o problema sa aduca fiecare ce vrea de acasa ca si bautura.
- daca una dintre mese va fi in teren sigur se scade din oferta. Asta cred ca vom sti cand stabilim traseul de sambata.
- daca se vine inainte de joi la cazare sigur trebuie sa ramana la fel, partea cu mancarea probabil in functie de cati vor veni inainte de joi, in sensul in care daca vin doar 3-4 familii cred ca poate face pensiune completa. E de discutat si acest aspect cand stim si noi cam despre cate camere vin inainte de joi.

Oricum cand se aduna pareri si intrebari le voi pune pe foaie si le voi discuta la Moneasa pana se va gasi varianta optima.

Sigur pretul va reflecta ceea ce dorim ca si servire/calitate...putem creste, scadea sau negocia situatia data.
Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: sean, GSS, perjud, DMM74
Last edit: de tavy79.
Subiectul a fost încuiat.

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 08:46 #42

• GSS
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Postări: 592
  • Mulțumiri primite: 204

tavy79 a scris: ... Cerinta a fost a mea sa fie bautura la discretie...

:silly: :woohoo: :kiss: :P :blush: :whistle:

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 17:18 #43

• Magellan
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Postări: 1010
  • Mulțumiri primite: 371
Preturile de receptie sunt diferite 150 la hotel, 120 la vila si 100 la strand si aici ma refer la dubla, deci in mod normal aici se mai poate negocia.
In acest moment dam mai mult in medie decat e pretul de zi cu zi.
Un 100 - 120 media pe dubla ar fi mai aproape de adevar in cazul unei rezervari de aceest gen.
Posesor de nevasta cu Disco 1
Last edit: de Magellan.

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 20:32 #44

• sean
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • Postări: 3729
  • Mulțumiri primite: 1064

GSS a scris:

Asta e utopie... :lol: :lol:
Discovery 4
Defender 90

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 22:28 #45

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder

Magellan a scris: Preturile de receptie sunt diferite 150 la hotel, 120 la vila si 100 la strand si aici ma refer la dubla, deci in mod normal aici se mai poate negocia.
In acest moment dam mai mult in medie decat e pretul de zi cu zi.
Un 100 - 120 media pe dubla ar fi mai aproape de adevar in cazul unei rezervari de aceest gen.

Vila si Strandul nu au mic dejun. Micul dejun se ia la Hotel. Si in orice perioada a anului vila are contract cu Hotelul sa le dea micul dejun la cererea clientilor.
3 stele au toate locatiile, preturile difera la liber si intr-adevar a fost facut un pret mediu, diferentele fiind f mici. De exemplu daca in perioada aia vrei sa folosesti clima sa faci cald in camera mai costa 25 ron/zi.

P.S. Eu ce commenturi pun, le pun din ceea ce stiu de la fata locului. Absolut toate problemele le voi pune pe hartie si se vor discuta punctual cu Ovidiu, administratorul hotelului. Cu cat mai multe pareri, propuneri, probleme oservate cu atat mai bine zic eu. Este un administrator maleabil...doar sa-i spunem incotro ne indreptam.

La partea de camere va pot spune ca sunt doar 2 sau 3 camere in care pot incapea o familie cu 2 copii. Adica camerele care au deja 3 locuri (matrimonial+ pat suplimentar) nu mai incape inca un pat. Doar 1-2 apartamente care sunt o camera cu pat matrimonial si o camera cu pat pentru copil in care mai incape un pat extensibil. Sau punem paturi in restaurant :))) si asa stam pana dimineata:))
Disco II Td5

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 22:34 #46

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder

sean a scris:

GSS a scris:

Asta e utopie... :lol: :lol:

Puteti aduce vestita borboroaca dar cautati o crama RECAS in Bucuresti si puteti degusta vinurile de acolo (sper sa nu puna aia apa in el sa-l faca spritz deja). Vinul este varsat de RECAS propus la mese.
Disco II Td5

Propuneri intalnire anuala 2017 15 Dec 2016 23:28 #47

• tavy55
  • Deconectat
  • Expert Boarder
  • Expert Boarder
  • Postări: 266
  • Mulțumiri primite: 141
Buna seara!
Acum vreau si eu sa intervin desi nu sunt chiar strain de actiune si va rog frumos sa transmiteti toate propunerile si sugestiile voastre ca sa putem avea o baza de discuitie la întâlnirea cu Ovidiu (directorul hotelului).Eu am vrut initial sa avem 3 variante de cazare care sa diferentieze un pic pretul ,si anume: 1-camere hotel cu mic dejun inclus asa cum au ei. 2-camera la casute strand cu ceva mai ieftine(dar care nu au mic dejun) si ar mai fi o varianta de cazare camping laga parc si hotel deci in acelasi "areal" care presupune cazare pe cont propriu(loc de camping este pe maul raului Moneasa).Toata chestia e sa vedem cum stabilim cine are si cine nu are mic dejun. Oferta ce am primit-o a fost gandita de hotel ca sa asigure ei aceleasi facilitati la toti ,in limita posibilitatilor. Si eu vreau ca masa de sambata sa o putem rezolva undeva pe traseu (eventual la Stei) ca venind spre seara la hotel sa putem continua programul cu masa festiva.
Asta e o parere a mea,iar oricum vioara 1 la organizare ramane tavy jr,eu doar il sprijin sa nu fie in minoritate la negocieri.
As vrea ca marile probleme sa pota fi prezentate pana dupa Craciun când vom merge noi la Moneasa.
Freelander Td4, 2001

Propuneri intalnire anuala 2017 16 Dec 2016 14:02 #48

• Magellan
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Ar fi ok sa fie niste variante de pret si aici nu are importanta numarul de stele ci faptul ca pentru cei de la vila sau strand exista un mic disconfort in ceea ce priveste deplasarea la mese si la spa dar obligatoriu chiar si pentru cei cu cortul, meniul trebuie sa fie complet pentru ca toti vor fi la petrecere si e greu sa faci politie gen, care a platit si care nu.
La bautura subscriu, in sensul ca vinul trebuie scos din oferta, restul fiind ok, mai ales mult laudata tuica. ;) ;) ;)

Propuneri intalnire anuala 2017 16 Dec 2016 15:06 #49

• perjud
  • Deconectat
  • Senior Boarder
  • Senior Boarder
  • Postări: 208
  • Mulțumiri primite: 96

GSS a scris:

Ce ochi ager ai, fraaaateeee .

Jos palaria
Discovery 1 '94 (cotet cu 5 usi, 2.0 mpi)

Diferenta dintre copii si barbati este DOAR pretul...
Atașamente:
Last edit: de perjud.

Propuneri intalnire anuala 2017 18 Dec 2016 08:26 #50

• thx
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Postări: 1739
  • Mulțumiri primite: 549
Multumim Tuicarilor !!!

eu ne sunt sclifosit decat la vin , dupa cum zicea marele Maestru Florin , sa fie sec ,rece si degeaba. Haleala mi se pare variata si cred ca va fi din belsug......in rest sa ne vedem sanatosi.... :woohoo:
Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan...

Propuneri intalnire anuala 2017 28 Dec 2016 18:52 #51

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Maine ajungem la Moneasa.

Deci din cate am inteles ar fi urmatoarele idei:

- scoatem vinul de la mese, ramane doar palinca la toate si berea la masa de gratare
- diferentierea intre cazarea in hotel si cazarea in bungalourile de la strand. Cine vrea la cort va avea loc cat vrea in paduricea unde se parcheaza masinile (cine are cort pe masina...de pe terasa direct in cort :whistle: )
- masa de sambata se va scoate din meniu cand vom gasi alta varianta pentru a manca pe traseu (din februarie-martie vom cutreera zona sa gasim si varianta traseului si a mancarii)
- pentru cine vine mai repede, preturile banuiesc ca vor ramane aceleasi dar le voi pune in discutie.
- in functie de cati vin mai repede poate facem un meniu tot gen bufet suedez dar nu asa de simandicos in mancaruri alese.

Deci daca mai e ceva bagati sa le pot baga in discutie!
Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: perjud

Propuneri intalnire anuala 2017 07 Ian 2017 21:55 #52

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Am discutat printre mese cu Ovidiu la Moneasa si concluzia ar fi urmatoarea...

- pentru 5 ron/masa sa scoatem vinul nu stiu daca se merita
- legat de camere, luna asta va sti si el daca spitalul la care are inchiriate 2 etaje va avea pacienti in perioada aia sau nu si daca nu au stagiune de tratament avem tot hotelul al dispozitie, deci probabil nu mai necesita alte locatii. Ca idee preturile la strand in sezonul respective sunt 100 ron fara mic dejun si la Cerbul Albastru 120 ron fara mic dejun. Indiferent daca are pacienti sau nu, noi nu avem treaba cu ei deoarece ei au alt restaurant si sala de mese. Nu el le face mancare si lor.

Legat de muzica cred ca rezolvam cu Alpar sa punem ceva boxe si in mixer si aduce ceva playlisturi.
Avem boxe si pe terasa si inauntru se leaga laptopul cu muzica.

Daca vreti lautari ziceti :evil: dar cred ca ne bazam pe Spiros si Magelan dupa anumita ora/cantitate de vin :silly:

Acum de revelion a fost a nu stiu cata oara cand iau program complet la el si de atatea ori tot aceleasi personae suntem acolo ;) . Si-a pastrat clientii in timp asta inseamna ca sansele de a da rateu sunt destul de mici.

La orice eveniment ospatarii saracii au stat pana la final...inclusive cand m-am dus la 6 la culcare am ramas cu un ospatar si Bogdan (personal din conducere) care ma servea de la bar.

In idee partea de bauturi si mancare vor fi cam oricand si daca cineva doreste altceva din motive oarecare se anunta cu1- 2 ore inainte macar si se pregateste personalizat pentru respectiva persoana fara nici o problema. Inlcusiv la masa de revelion au fost 3 personae care au cerut altceva ca nu mancau peste. Daca dupa sau inainte de mese il ia pe careva foamea se cere un platou rece sau paine cu untura si problema se rezolva. Eu personal nu apucam sa fac un bazin intre mese:)), doar noaptea cand stateam cu lautarii ceream supliment platou rece sau paine cu untura, ceapa si boia.

Cateva poze din sejur (pentru cei care nu sunt pe WhatsApp), in afara de taiatu porcului si vinul fiert in rest asa va fi si la intrunire. Porc nu taiem ca nu avem timp si vor fi purcei la tava.

P.S. Bufetele suedeze cu mancarea de pranz nu le-am pozat deoarece la ora aia cautam castronul cu muraturi si ciorbele de potroace :blink:

A...si mai multe poze oricum nu va dau ca pe urma ziceti ca deja ati fost la Moneasa si nu mai veniti :P

Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear, thx, sean, BOA, perjud

Propuneri intalnire anuala 2017 09 Ian 2017 18:24 #53

• Magellan
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Totul promitator dar din pacate daca nu se poate muta cu o saptamana mai devreme, noi astia cu copii care au examene nu vom putea participa,
Examenele au loc in perioada 25-28 mai.
Distractie faina :( :( :(

Propuneri intalnire anuala 2017 11 Ian 2017 14:07 #54

• thx
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder

Magellan a scris: Totul promitator dar din pacate daca nu se poate muta cu o saptamana mai devreme, noi astia cu copii care au examene nu vom putea participa,
Examenele au loc in perioada 25-28 mai.
Distractie faina :( :( :(

Te-ai si suparat :lol: :lol: :lol: :evil:
Land Rover Discovery 1 - de tavaleala aka FOCA
Land Rover Discovery 4 - de hore aka LORD
Nissan...

Propuneri intalnire anuala 2017 11 Ian 2017 18:46 #55

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Propun inceperea listei de prezenta sa stim cum stam. Totodata sa se pronunte si cei care vor sa vina mai repede sau sa stea mai mult sa vedem incotro se tinde...sa se vina mai repede sau sa se stea dupa. Indiferent daca se vine mai repede sau se sta mai mult ne vom face un programel de lauze mahmure... :evil: nu vom sta in hotel.

Tinand cont ca data de 25-28 Mai este rezervata la hotel si pe asta s-a mers de la inceput e posibil ca unii dintre voi sa-si fi programat concediile in functie de asta. De curand au aparut si examenele pentru admitere la liceu din cate am inteles, lucru pentru care Magelan nu mai poate veni. Parerea mea este ca sa se anunte cei care aceste examene ii opresc sa vina la intrunire, dar si cei care nu-si mai pot modifica data in agenda de concedii sau zile libere. Saptamana viitoare voi putea afla daca se mai poate modifica rezervarea mai repede sau mai Tarziu cu o saptamana, dar pentru asta va trebui sa stim si noi cati si cand vrem.

Imi permit sa incep eu lista. B) . Teoretic nu avem treaba cu data intrunirii, ne este ok 25-28Mai. :unsure:

1. Tavy79 2a+2c
2. Tavy55 2a
3. Alex Roman 2a+1c
4. Calin Burlan 1a
Disco II Td5

Propuneri intalnire anuala 2017 11 Ian 2017 19:57 #56

• mariusg
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • Presedinte LROC
  • Postări: 2064
  • Mulțumiri primite: 443
Mai tarziu nu, poate mai devreme cu o saptamana.
Pana la sfarsitul lunii poate putem sa injghebam un contract ca sa stim ca este totul rezervat.
Prezent pe lista de rezervari indiferent de data.
Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Last edit: de mariusg.

Propuneri intalnire anuala 2017 11 Ian 2017 20:11 #57

• tdd70
  • Deconectat
  • Senior Boarder
  • Senior Boarder
  • Postări: 169
  • Mulțumiri primite: 33

tavy79 a scris: Am discutat printre mese cu Ovidiu la Moneasa si concluzia ar fi urmatoarea...

- pentru 5 ron/masa sa scoatem vinul nu stiu daca se merita
- legat de camere, luna asta va sti si el daca spitalul la care are inchiriate 2 etaje va avea pacienti in perioada aia sau nu si daca nu au stagiune de tratament avem tot hotelul al dispozitie, deci probabil nu mai necesita alte locatii. Ca idee preturile la strand in sezonul respective sunt 100 ron fara mic dejun si la Cerbul Albastru 120 ron fara mic dejun. Indiferent daca are pacienti sau nu, noi nu avem treaba cu ei deoarece ei au alt restaurant si sala de mese. Nu el le face mancare si lor.

Legat de muzica cred ca rezolvam cu Alpar sa punem ceva boxe si in mixer si aduce ceva playlisturi.
Avem boxe si pe terasa si inauntru se leaga laptopul cu muzica.

Daca vreti lautari ziceti :evil: dar cred ca ne bazam pe Spiros si Magelan dupa anumita ora/cantitate de vin :silly:

Acum de revelion a fost a nu stiu cata oara cand iau program complet la el si de atatea ori tot aceleasi personae suntem acolo ;) . Si-a pastrat clientii in timp asta inseamna ca sansele de a da rateu sunt destul de mici.

La orice eveniment ospatarii saracii au stat pana la final...inclusive cand m-am dus la 6 la culcare am ramas cu un ospatar si Bogdan (personal din conducere) care ma servea de la bar.

In idee partea de bauturi si mancare vor fi cam oricand si daca cineva doreste altceva din motive oarecare se anunta cu1- 2 ore inainte macar si se pregateste personalizat pentru respectiva persoana fara nici o problema. Inlcusiv la masa de revelion au fost 3 personae care au cerut altceva ca nu mancau peste. Daca dupa sau inainte de mese il ia pe careva foamea se cere un platou rece sau paine cu untura si problema se rezolva. Eu personal nu apucam sa fac un bazin intre mese:)), doar noaptea cand stateam cu lautarii ceream supliment platou rece sau paine cu untura, ceapa si boia.

Cateva poze din sejur (pentru cei care nu sunt pe WhatsApp), in afara de taiatu porcului si vinul fiert in rest asa va fi si la intrunire. Porc nu taiem ca nu avem timp si vor fi purcei la tava.

P.S. Bufetele suedeze cu mancarea de pranz nu le-am pozat deoarece la ora aia cautam castronul cu muraturi si ciorbele de potroace :blink:

A...si mai multe poze oricum nu va dau ca pe urma ziceti ca deja ati fost la Moneasa si nu mai veniti :P

Olelei... frumoasa nunta asta, desi nu am vazut mirii in poze, am vazut doar tapul, pardon, porcul ispasitor... :silly: :unsure: :P ;) :blink: :silly: :evil: :whistle:

Am si eu niste amintiri super de la Moneasa. Ne mai auzim la inscrieri, ca imi place zona si poate astrele o sa fie ingaduitoare... incer sa ajung si eu anul asta.
Discovery 2, Td5, manual, 2000, ACE, rear air spring

Propuneri intalnire anuala 2017 11 Ian 2017 22:38 #58

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder

mariusg a scris: Mai tarziu nu, poate mai devreme cu o saptamana.
Pana la sfarsitul lunii poate putem sa injghebam un contract ca sa stim ca este totul rezervat.
Prezent pe lista de rezervari indiferent de data.

De rezervare la data rezervata de anul trecut nu-mi pun absolut nici o problema...iar oferta ramane oferta fara nici o indoiala, dar se pot pune si intr-un contract fara problema. Ideea e sa vedem in linii mari pe cate camere discutam sa stim si cate ne luam marja. Plus ca un numar de participant aproape de realitate ne ajuta si pe noi.

Anu' asta o convingi si pe doamna ta? ;)
Disco II Td5

Propuneri intalnire anuala 2017 12 Ian 2017 10:37 #59

• thx
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
1. Tavy79 2a+2c
2. Tavy55 2a
3. Alex Roman 2a+1c