logo lroc

Intalnire LROC Romania 2014- discutii, propuneri, consultari.

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
25 Feb 2014 20:49 - 25 Feb 2014 20:51 #201 de Teddybear
Replied by Teddybear on topic Intalnire LROC Romania 2014
In legatura cu badge-urile, (sau ecusoane, cum vreti sa le numiti), avand in vedere doua aspecte, eu le-as considera foarte utile.
Si anume:
  • de data asta nu vom fi singurii clienti ai hotelului (greu de crezut ca vom putea ocupa in intregime cele 132 de camere);
  • vor fi, (ca si anul trecut), multe persoane noi, membri sau nu ai forumului;
Iar motivul care poate deveni necesitate: accesul in restaurant, in zona rezervata Clubului ar deveni mult mai simplu pentru toata lumea (asta ar insemna ca absolut toti adultii prezenti la intalnire sa poarte asa ceva).
Ar fi cateva detalii de pus la punct, dar, in principiu, ar fi o idee buna.
Parerea mea!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy
Last edit: 25 Feb 2014 20:51 by Teddybear.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
25 Feb 2014 21:35 #202 de shark
Replied by shark on topic Intalnire LROC Romania 2014
Teddy are dreptate, de multe ori se procedeaza in acest fel: insasi prezenta ecusonului reprezinta un drept de acces undeva, in cazul nostru in restaurant. Eu nu am vrut sa oficializez "in halul asta" :cheer: utilizarea ecusonului insa ma bucur ca Teddy a facut-o pentru mine. Il sustin in totalitate!
Acum sigur ca este important si modul in care se face plata serviciilor. Daca totul e in avans dar defalcat, pe bucati, de obicei se ofera participantilor (platitori) niste tichete diferentiate coloristic ce reprezinta legitimatii de acces la fiecare eveniment/masa. Personalul desemnat (sef de sala) colecteaza aceste tichete la intrarea in sala in in felul acesta se controleaza extrem de facil si elegant accesul participantilor.
Daca noi platim totul la nivel de "pachet" (o singura suma ce include cazarea si masa pe intreaga durata a evenimentului) atunci prezenta ecusonului e suficienta.
Teddy, cum platim de fapt, la nivel de "pachet turistic"?

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Mai Mult
25 Feb 2014 22:18 #203 de Teddybear

shark a scris: Teddy, cum platim de fapt, la nivel de "pachet turistic"?

Inca nu am discutat detaliile de genul asta cu Marius, dar, in principiu, se vor plati cazarea si meniul de baza,( pe numar de persoane, ca in anii trecuti), urmand ca ce se comanda suplimentar sa se achite pe loc la ospatari (bauturi sau mancaruri care nu sunt cuprinse in meniu). De obicei, contractul de prestari-servicii se incheie pe un numar minim de camere si un numar minim de persoane la masa (de regula, numarul camerelor inmultit cu 2).
Daca se va proceda altfel, sunt sigur ca Marius ne va lamuri aspectele astea.

You know you own a Land Rover when you spend days of cursing, sweating, shouting frustration fixing it for 3 hours of fun and still be happy

Mai Mult
28 Feb 2014 14:55 #204 de Calin
Replied by Calin on topic Intalnire LROC Romania 2014
Si eu ma inscriu cu 3 persoane: o camera de 3

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
Mai Mult
28 Feb 2014 19:14 #205 de Teddybear

Calin a scris: Si eu ma inscriu cu 3 persoane: o camera de 3

Caline, pentru ca intri mai rar, o sa te tin minte si o sa te contactez in clipa in care se da efectiv drumul la inscrieri ;)

Mai Mult
03 Mar 2014 11:23 #206 de Calin
Replied by Calin on topic Intalnire LROC Romania 2014
Ok. multumesc,
Chiar daca intru mai rar.....dar de anul trecut ma gandesc la cu placere la urmatoarea intalnire din 2014 :)

Mai Mult
03 Mar 2014 18:32 #207 de mariusg
Am modificat titlul topicului (scuze Nick). Vom deschide topic separat cu anuntul oficial, perioada, locatie, cazare, masa, sponsori, parteneri, lista participanti, etc pentru a nu ne incurca. Inca putin....

Land Rover Discovery 2 1999 V8 Automatic - Thor
Land Rover Discovery 2 2001 Td5 Manual - Phoenix
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear

Mai Mult
13 Mar 2014 21:46 #208 de Sky
Sunt vinovat deoarece lipsesc foarte mult de pe forum. Calin mi- a spus ca se pregateste Intalnirea 2014.
Venim si noi. Indiferent de locatie. Cei care au ales locatiile in anii trecuti au facut o treaba excelenta. Merg pe mana lor si de aceasta data. Multumiri multe.

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
Mai Mult
13 Mar 2014 22:13 #209 de Teddybear

Sky a scris: Sunt vinovat deoarece lipsesc foarte mult de pe forum. Calin mi- a spus ca se pregateste Intalnirea 2014.
Venim si noi. Indiferent de locatie. Cei care au ales locatiile in anii trecuti au facut o treaba excelenta. Merg pe mana lor si de aceasta data. Multumiri multe.

Stai linistit Dorine: cand se definitiva si se facea anuntul oficial, te "pastea" un telefon de la mine! :P

Mai Mult
13 Mar 2014 22:16 #210 de Sky
Maestre Teddybear stiu ca suntem pe maini bune

Timp creare pagină: 0.213 secunde