FORUMUL  "LAND ROVER OWNERS CLUB ROMANIA"
logo lroc 

Bine ai venit, Vizitator
Utiliztor: Parolă Tine-ma minte:
  • Pagină:
  • 1

SUBIECT: Vf Bihoru

Vf Bihoru 18 Feb 2017 22:47 #1

• BOA
  • Deconectat
  • Expert Boarder
  • Expert Boarder
  • Postări: 264
  • Mulțumiri primite: 45
Azi am încercat să urc pe Bihoru ,din Arieșeni, am făcut 2/3 din drum fără probleme după care mașină s-a scufundat în zăpadă.
Am lopătar vreo trei ore, am rupt coada la lopată si am busit rolele de la troliu, încercând sa a trag în spate, dar până la urmă am izbutit am reușit să ies, am dat cu spatele 1,5 km până m-am întors dar până la urmă am reușit să ajung la pensiune . Urcarea pe vârf ar fi un traseu frumos si la întâlniră anuală, se poate face din Criștioru si Poiana si este traseu si pt cei care vor plimbare si prt cei care vor adrenalina.
Ceva poze
Atașamente:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: catalinn, bogdanhh

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Vf Bihoru 19 Feb 2017 00:37 #2

• Alexey
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Одна жизнь, прожить ее.
  • Postări: 3277
  • Mulțumiri primite: 795

BOA a scris: Azi am încercat să urc pe Bihoru ,din Arieșeni, am făcut 2/3 din drum fără probleme după care mașină s-a scufundat în zăpadă.
Am lopătar vreo trei ore, am rupt coada la lopată si am busit rolele de la troliu, încercând sa a trag în spate, dar până la urmă am izbutit am reușit să ies, am dat cu spatele 1,5 km până m-am întors dar până la urmă am reușit să ajung la pensiune . Urcarea pe vârf ar fi un traseu frumos si la întâlniră anuală, se poate face din Criștioru si Poiana si este traseu si pt cei care vor plimbare si prt cei care vor adrenalina.
Ceva poze

Frumos.
Vorbeste cu Tavy, poate il ajuti in stabilirea traseelor pentru intalnirea anuala.

Bafta.
Cu stima Alexey.
- tradator cu Nissan - Pif

Vf Bihoru 19 Feb 2017 09:09 #3

• Teddybear
  • Deconectat
  • Moderator
  • Moderator
  • "Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
  • Postări: 2685
  • Mulțumiri primite: 503

Alexey a scris:

BOA a scris: Azi am încercat să urc pe Bihoru ,din Arieșeni, am făcut 2/3 din drum fără probleme după care mașină s-a scufundat în zăpadă.
Ceva poze

Frumos.
Vorbeste cu Tavy, poate il ajuti in stabilirea traseelor pentru intalnirea anuala.

Bafta.

Frumos traseul, nimic de zis! Si chiar incitant! Dar...

Datele problemei ar fi urmatoarele: o coloana de minim 35 de masini, eterogena atat ca modele si nivel de echipare cat si ca pasageri, (inclusiv copii mici), care trebuie dusa/condusa de la Moneasa la Arieseni, in traseu, dupa care adusa inapoi la Moneasa... totul intr-o singura zi, cu pauza de masa aferenta!
Va las pe voi sa va ganditi cam cum s-ar putea face asta :whistle:
It's not a "Jeep thing" it's the real thing... LAND ROVER !

You know you own a Land Rover when you...

Vf Bihoru 19 Feb 2017 15:14 #4

• tavy79
  • Deconectat
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Postări: 743
  • Mulțumiri primite: 210

Teddybear a scris:

Alexey a scris:

Ceva poze

Frumos.

Bafta.

Frumos traseul, nimic de zis! Si chiar incitant! Dar...

Datele problemei ar fi urmatoarele: o coloana de minim 35 de masini, eterogena atat ca modele si nivel de echipare cat si ca pasageri, (inclusiv copii mici), care trebuie dusa/condusa de la Moneasa la Arieseni, in traseu, dupa care adusa inapoi la Moneasa... totul intr-o singura zi, cu pauza de masa aferenta!
Va las pe voi sa va ganditi cam cum s-ar putea face asta :whistle:

Iti raspund eu... stiu traseul pana acolo stiu coloanele lroc...si mai ales respectarea orelor de plecare :evil: ...deci nu se poate pentru traseul de sambata.
In schimb este de luat in seama pentru cei care vin de luni, Moneasa, Stei, Pestera Ursilor, pe forestier prin Padis (cascada valul Miresei), iesire la Garda, mancat la Mama Uta, Pestera Scarisoara...retur la Moneasa si e o zi foarte plina daca se pleaca de dimineata.
Disco II Td5
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Teddybear, cristeaandm, thx, DMM74, catalinn

Last edit: de tavy79.

Vf Bihoru 19 Feb 2017 17:56 #5

• BOA
  • Deconectat
  • Expert Boarder
  • Expert Boarder
  • Postări: 264
  • Mulțumiri primite: 45
Bună Tavy, probabil știi cum merg lucrurile la întâlniri, pentru mine e prima la care particip, așa că nu prea am experienta si nici cu organizațiile nu prea, eu nu stiu traseul până la Vascau din Moneasa, dar din ce am înțeles este ușor pe forestier, de jos de la Criștioru sunt mai multe variante, este si un forestier ușor se face maxim o ora mers normal si in vara l-am făcut fără probleme ultimi 250-300 care ar fi urcarea spre vârf ar fi mai dificili.
Dacă vrei ceva trasee pe partea de Arieșeni -Padiș te ajut cu placere, si cu mâncarea sunt locații mult mai interesante decât Mama Uta.
Eu nu știu dacă o să pot să vin de luni da în ziua în care se.planifică un traseu de genul Moneasa -Scărișoara..... fac tot posibilul să particip.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: cristeaandm

• Pagină:
  • 1
Timp creare pagină: 0.262 secunde